"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

3. Generation rally - 2. etapa

19. října 2010 v 22:00 | Luba |  Novinky
V sobotu úderem půlnoci skončila II. etapa třetího podniku TEAM RALLY 2010 - Generation rally. Jak se vedlo Anvelu ? Zúročili jsme solidní výsledek z I. etapy? Můžeme říct, že ano. Do týmového hodnocení jsme získali úctyhodných 165 bodů, což znamená po FRT, SADAC a HSF 4. místo mezi týmy v počtu bodů. Nechali jsme za sebou mimo jiné takové týmy jako KCM, KIZZ ME či MONTEK. A díky těmto bodovým žním jsme poskočili z 12. místa v celkovém hodnocení týmů na vytoužené 10. místo.
Pojďme si ale přiblížit detailně průběh Generation rally v jednotlivých skupinách.

WRC

Laďa Barvík (Ford Focus WRC 06) a Renda Dohnal (Citroen C4 WRC) se v II. etapě vyhnuli jezdeckým chybám a výsledkem je, že Renda obsadil v celkovém hodnocení 6. místo se ztrátou 3 minuty na prvního Pavola Spišáka (který neohroženě vede celkové hodnocení jezdců) a nebýt drobné jezdecké chyby v 1 RZ to mohla být podle jeho slov "bedna". Laďa statečně držel krok se špičkou a cíl spatřil na 12. místě celkové klasifikace a v kategorii WRC na 10. místě. Hoši nechali za sebou takové esa, jakými jsou např. Tomáš Mikl z HSF nebo Martin Bíca z KIZZ-ME. Díky výbornému umístění drží Laďa a Renda stále 1. místo mezi týmy v kategorii WRC !!

Gene Renda

S 2000

Filip Červenka s Peugeotem 207 S2000 soustředěnou jízdou dokončil Generation na skvělém 8. místě ve skupině. Zřejmě zafungovala změna prostředíJ, neboť letos po dvou nedokončených závodech poprvé spatřil šachovnicový praporek. Lze jen dodat, že síly v S2000 byly velmi vyrovnané a ztráta na bronzovou pozici byla něco přes 2 minuty. Honza Klimecký startující s Fordem Fiesta Mk.VI S2000 obsadil 18. místo a přispěl do týmové kasy 13 body. Nebýt jezdecké indispozice na Sosnové, výsledek by byl ještě lepší. Ale na kdyby, se v TR nehraje.
Perličkou je, že skupinu S2000 suverénně vede bratr Pavola Spišáka Štefan a tak si udělali ze dvou nejoblíbenějších kategorií, takový "malý rodinný podnik".

N4

V této kategorii reprezentovali týmové barvy Milan Šimčík a Adam Barvík. Oba startující s vozy Mitsubishi Lancer Evo (IX. a VIII. evoluce). O nadějném výsledku Milana po I. etapě jsme již uváděli, v II. etapě sice Milan neudržel solidní 8. místo ale i konečné 11. místo udělalo z Milana bezkonkurenčně hvězdu týmu v Generation rally. Adam se sice po výpadku v I. etapě postavil se svým Lancerem na trať, ale ztráta už byla veliká a v předposlední RZ musel svůj vůz Adam odstavit pro technickou poruchu.

Gene Lada

A8

Peťa Šimčík (Toyota Celica St205) a Honza Vaník (Mitsubishi Lancer Evo VI.) se v této rally spíše trápili s technikou, ale pro Petra má toto trápení hodnotu pěkných 6 bodů. Honza Vaník vyšel bodově naprázdno, takže jistě jeho úkol pro příští podnik je dojet na bodovaných pozicích.

S1600

A jak si vedli zástupci nejslabší kategorie? Michal Vaňhara a Jenda Hejtmánek startující s Ford Fiesta S1600 a Luba Januška na Opel Corsa S1600 (jako nenominovaný závodník); všichni tři vytěžili z francouzského asfaltu a anglické šotoliny body. Jenda jako nejúspěšnější skončil ve skupině na 10. místě, Michal 12. a Luba díky kiksu na Šumburku až 26-tý.
Nutno dodat, že odstup na medailové umístění byl zhruba 4 minuty. Na vítěze v kategorii Jakuba Hoffmana ze SADACu už byla ztráta víc jak 6 minut a Jakub tímto všem ukázal, že obhajobu loňského titulu myslí smrtelně vážně.