"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

4. HSF Rally – 1. etapa

4. listopadu 2010 v 22:23 | Luba |  Novinky
Včera skončila I. etapa 4. podniku seriálu TEAM RALLY 2010, a sice HSF RALLY - sestávající z RZ Austrálie, Japonska a Anglie.
Tato těžká šotolinová soutěž, o rekordní celkové délce 201,5 km, podkreslena překrásnými texturami z dílny HSF týmu, dává této soutěži punc jedinečnosti.
V tomto podniku hrálo velkou roli proměnlivé podzimní počasí.
Jezdci startovali na osychající trati, která nesla známky ranního deště a ke konci I. etapy jezdce opět zkropil nepříjemný déšť. Cíl viděli jen Ti, kteří se s těmito podmínkami dokázali co nejlépe vypořádat.
Pojďme si ve zkratce zhodnotit, jak se s těmito nepříjemnými podmínkami vyrovnali jezdci Anvelu.

Na start se jako obvykle, zásluhou manažera týmu, postavila kompletní sestava:

Kategorie WRC:
Renda Dohnal - bohužel, Renda nezopakuje svoje dosavadní umístění. Jeho C4 zastavila jezdecká chyba na RZ4 Noiker. Renda sice vyvázl z nehody nezraněn, ovšem jeho vůz zůstal nepojízdný. Mechanici se budou snažit dát jeho vůz do pořádku, tudíž je tu reálná šance, že jej uvidíme na startu II. etapy. Pokud ne, může se plně soustředit na další podnik TR10.
Laďa Barvík - po odstoupení Rendy zbylo na Láďovi hájit barvy Anvelu v kategorii WRC. Laďa, jakožto zkušený jezdec, prokázal pevné nervy a soustředěnou a bezchybnou jízdou opanoval 8. místo v kategorii WRC a celkově drží 10. pozici.

Renda-crash


Kategorie S 2000:
Filip Červenka - zajížděl s Peugeotem 207, pod dohledem Laďi, konkurenceschopné časy se špičkou startovního pole. Zatím z toho je, po I. etapě, krásné a slibné 5. místo se ztrátou 2:33 minuty na prozatím prvního a zároveň lídra skupiny S2000 Štefana Spišáka.
Honza Klimecký - i ten drží krok s bodovanými pozicemi a momentálně drží 19. pozici. Oběma borcům přejeme pevné nervy i do II. etapy.

Kategorie N:
Adam Barvík - se po dvou nevydařených závodech vzepjal k výkonu, za který lze jen smeknout. Adam s novým vozidlem Subaru Impreza N14 drží 5. místo ve skupině!
Milan Šimčík - dokončil I. etapu na 22. místě. O vyrovnanosti závodního pole "enkařů" lze říci, že Milan ztrácí na vedoucího Lukáše Útratu z Iridium Rally Teamu 5:17 minut.

Červ


Kategorie A8:
Petr Šimčík - drží bodovanou 23. pozici. Ve II. etapě se ukáže, zda Peťa udrží tuto pozici, anebo se postupně prokouše startovním polem výše.
Honza Vaník - Honzu postihla v RZ5 East-West havárie, která byla zapříčiněna pozdním přečtením rozpisu. Bohužel, ani tentokrát to body nebudou.

S 1600:
Michal Vaňhara - ukazuje, že špička v S1600 pro něj není už tak daleko. Svoji Fiestu dovezl do cíle I. etapy na 11. místě. Na bezkonkurenčního Jakuba Hoffmana, který si jede tak trochu svou vlastní soutěž, ztrácí 4:05 a na druhého Matěje Homolu něco málo přes 2 minuty.
Jan Hejtmánek - prokazuje svoji vyrovnanou formu a po I. etapě okupuje 12. pozici hned za Majklem, s minimální ztrátou 38 sek.
Lubomír Januška - jako "volný" jezdec, dokončil I. etapu na bodované 20. pozici. Pokud udrží koncentraci, jistě si připíše do celkového hodnocení nějaké ty body.
Gabriel Michálek - tento mladý jezdec se opět postavil, po jednozávodní odmlce, na start, rovněž jako nenominovaný závodník. Bohužel se projevila jeho závodnická nezkušenost a RZ9 Noiker II pro něj byla konečnou. Nezbývá než se ctí odjet II. etapu a soustředit se na další podnik.


Co říci závěrem? Všichni jezdci se snažili a jeli podle svého nejlepšího uvážení. Někteří měli více štěstí, jiní méně. Tak to ale v rallysportu chodí a každý den "není posvícení".
Do II. etapy přeji všem jezdcům ANVELu pevné nervy a jízdu s rozvahou, která bude korunována vytouženými body.

I. etapu zhodnotil Luba Januška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renda | 4. listopadu 2010 v 23:27 | Reagovat

Krásně sepsáno, držím palce všem do 2. etapy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama