"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

6. IRIDIUM Rally

21. prosince 2010 v 22:00 | Červ |  Novinky
Pořadatel šestého dílu Team rally byl nováček mezi pořadateli - IRIDIUM. A nutno říct, že i přes nevyzpitatelné počasí se toho úkolu zhostil na výbornou. Na všechny účastníky čekalo krásné prostředí přichystané pořadateli a jezdce potrápil první sníh. Jak se s tím vypořádali jezdci hájící barvy Anvelu?

Honza-bariéraV první etapě na jezdce čekalo 84 kilometrů erzet z toho 2/3 pokryté sněhem a ledem, zbytek se odjel již na mokrém povrchu. Obleva nepolevila ani ve druhé etapě a tak zbylých 87 kilometrů z celkových 170 se odjelo také na všelijakém kluzkém a převážně mokrém povrchu.


WRC

Mezi jezdci nejsilnější kategorie přišla první špatná zpráva od Ládi Barvíka, který již na konci první etapy havaroval a totéž zopakoval i ve druhé etapě. Dle slov samotného jezdce se jednalo o školácké chyby… I tak se Laďovi povedlo přispět do týmové "kasičky" pár bodíky za 21. místo v kategorii.
René Dohnal podal na oko klasický spolehlivý a vyrovnaný výkon. Ale dle komentářů jezdce po jednotlivých RZ to mohlo být i lepší. Na sněhu nastaly problémy s rozhozenou geometrií vozu ze zamrzlých bariér a poté ještě několik drobných chybiček v průběhu druhé etapy a to ani nemá cenu mluvit o desetivteřinové penalizaci při výjezdu ze servisu. I tak je výsledkem vynikající 6. místo ve skupině. Nebýt penaliace, mohl být Renda ještě o pozici výše.
V pořadí týmu se Anvel propadl na 3. pozici ve WRC.

Renda-prachS2000

Ve skupině S2000 jsme byli svědky dalšího trápení Filipa Červenky. Ten držel po první etapě sice slibnout 10. pozici. Ale ve druhé etapě se po sérii chyb, kdy spadl do jezera, šel přes střechu a cestou pokácel sloup elektrického vedení a byl se v podívat, co se děje za keřem, nikam neposunul a jen se štěstím držel stále 10. bodovanou pozici. Honza Klimecký se sice také nevyvaroval chyb, ale tentokrát již spatřil cíl a i přes nutnou pomoc diváků při vyprošťování (hned 2x) zaznamenal posun z 18. bodované pozice po první etapě na 14.


N4

V této kategorii již druhý závod zářil Adam Barvík. Tento mladý jezdec v posledních dvou závodech ukázal svou rychlost bez dřív častých chyb a výsledkem je skvělé 3.místo v této kategorii. Nezbývá než Adamovi popřát, ať se mu i nadále daří a vozí velké porce bodů.
To Milan Šimčík si připsal více než 50minutovou penalizaci za nedokončené RZ. O to větší škodou je to, že bez SR dojelo jen 22 jezdců v této kategorii.

Honza-břečkyA8

V této skupině se Anvel racing team výsledkově trápil. Peťa Šimčík si sice na sněhu soutěž rozjel nad očekávání, ale druhou etapu zakončil v systému SupeRally, i tak to přecijen nějaký bod do týmové kasičky byl.
Honza Vaník putoval do této pomocné klasifikace (SR) již v první etapě.
Věřme, že kluci najdou sebedůvěru a začnou alespoň pravidelně dokončovat soutěže a sbírat body. To je přeci jen základ tohoto šampionátu.


S1600

V této kategorii se již po první etapě musel postavit sám zbytku pole Jan Hejtmánek. Michal Vaňhara zakončil své snažení na předposlední zkoušce první etapy a nepřivezl žádný bod. Hejkal si sice občas postěžoval a oba jezdci byli lehce zklamáni vyladěním svých vozů, ale i přesto z toho bylo solidní 11. místo.

Renda-jump


Mezi jezdci této kategorie se objevil i Luba Januška, který absolvoval celou trať a dokončil na 23. místě.

V klasifikaci týmů se Anvel racing team nadále drží na 9. příčce.

Klasifikace týmů po půli sezóny:
Poř.
Název týmu
Bodů
1.
S2 Racing
1267
2.
FRONTLINE Rally Team
1244
3.
MONTEK MOTORSPORT
1200
4.
HSF rally team
994
5.
IRIDIUM RBR Team
882
6.
KCM
875
7.
RBR Generation Team
832
8.
Czech Rally Fans RBR Team  
829
9.
Anvel Racing Team
792
10.
Kizz-Me WRT
751
11.
Carlsbad Rallye Team
684
12.
TUNING.SK Rallye Team
679


Další detailnější výsledky a časy po jednotlivých RZ jsou k shlédnutí na této adrese: Výsledky IRIDIUM rally 2010


Příští podnik TR 2010 nás čeká nevyzpitatelná Carlsbad rally. Nezbývá všem z Anvelu popřát hodně štěstí.Závod zhodnotil Filip Červenka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama