"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

7. CARLSBAD Rally

20. ledna 2011 v 14:54 | Červ |  Novinky
Další závod Team rally se odehrál na tratích pokrytých sněhem a ledem. Jedná se o první závod v novém roce a také první závod z druhé poloviny sezóny. Po polovině sezóny se Anvel racing team nacházel na 9. místě.

Renda

WRC

Renda Dohnal se dle svých slov na tomto povrchu spíše trápil a tak zvolil tempo, které mu mělo zajistit klidný dojezd do cíle, ale ani tak se nedokázal vyvarovat několika chyb a menší kolizí. Po první etapě mu patřila 13. pozice. Ve druhé etapě těžil z odstoupení několika konkurenčních posádek a tak se na konci posunul na 10. pozici ve skupině.
Laďa Barvík vstoupil do závodu o poznání rychleji a bojoval o pozice za stupni vítězů a to ani on se nedokázal vyvarovat drobnějším kolizím. Přitom se Laďa snažil prolomit svou smůlu a dokončit alespoň jednu etapu, aby získal na jistotě. Na konci první etapy mu patřila 6. pozice. Ve druhé etapě bohužel havaroval 3 zkoušky před cílem a tato penalizace ho odsunula až za bodované příčky.

Renda-kolo

S2000

V S2000 byl důvod ke smutku už po první etapě. Filip Červenka musel hned na druhé RZ odstoupit kvůli poruše elektroinstalace. Do druhé etapy se vrátil již bez naděje na body a tak si alespoň zkusil náročné podmínky.
Honza Klimecký havaroval 3 zkoušky před cílem první etapy. Na konci závodu však dokázal svou pílí a poctivým dojetím závodu vydolovat alespoň pár bodíků pro tým a dokonce i pro sebe.
Třetím nenominovaným jezdcem byl Martin Tureček, který se zase po delší době objevil na trati TR. Ani on nedokázal dokončit celý závod.

N4

I v N4 doplatil Adam Barvík na 3. RZ od konce v první etapě. Adam podával jinak poměrně pěkný výkon a také on dokázal pár body přispět do týmové kasičky.
Milan Šimčík sice několikrát chyboval a auto pomuchlal snad ze všech stran, ale svým tempem dokázal absolvovat celou trať a připsal týmu i sobě body za 19. pozici.

Klimecky

A8

To ve skupině A8 byla dobrá nálada. Oběma jezdcům se povedlo dokončit soutěž. Doufejme, že kluci díky tomu najdou potřebnou jistotu a odpadne nervozita. Peťa Šimčík získal 20. pozici a Honza Vaník 22. pozici, i když se nevyvaroval pár drobných chyb a menšího problému na přejezdu, který se však podařilo vyřešit po chvíli úsilí a bez penalizace za pozdní příjezd do další ČK. V bodování týmů si ještě oba o jednu pozici polepšili.

S1600

Honza Hejtmánek se po první etapě usídlil na 11. místě, ale se svým výkonem příliš spokojen nebyl, protože se mu zdál odstup na nejlepší příliš velký. Před druhou etapou se tedy pustil do konzultace s rychlým mladíkem Kubou Hoffamenem, který mu udělil několik cenných rad a hned z toho byl posun na 8. pozici po druhé etapě.
Michal Vaňhara kryl Hejkalovi záda a po první etapě mu patřila 15. pozice. V cíli jsme Majkla viděli na 12. pozici s nevelkým odstupem na týmového kolegu. Na klucích jde vidět, jak by měla fungovat týmová spolupráce.

No a samozřejmě nesmíme zapomenou ani na Lubu Janušku, který jak již je téměř tradicí dokázal dojet až do cíle. Tentokrát dojel Luba na 25. místě a dokonce mezi nenominovanými jezdci ve skupině na první příčce.

Majkl-jump

Celkově to v tomto závodu nedopadlo pro Anvel racing team zrovna dobře, ale i tak to nebyl nejhorší výsledek letošního roku. Přesto se tým Anvel drží stále na deváté pozici, ale nyní s pouhým náskokem tří bodů na Kizz-Me WRT.