"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

8. Kizz-me Rally

15. února 2011 v 22:33 | Červ |  Novinky
Druhou třetinu Team rally 2010 uzavřela soutěž pořádána týmem Kizz-me, který s Anvelem soupeří v absolutním hodnocení týmů. Pro tento tým tak hráli domácí podmínky, ale i tak se Anvel racing team nabuzen po týmovém srazu nehodlal vzdát a spíše naopak se chystal domácímu týmu ukázat svou sílu.

Renda v závěji
WRC

Velké naděje se před startem vkládali zejména do Ládi Barvíka, který pilně trénoval a sníh mu evidentně seděl. Po první etapě tak Laďa držel dobré páté místo, ale měl za sebou jen pár vteřin dva jezdce. Ve druhé etapě tak byl plán bojovat o toto umístění. Laďa však vyjel mimo trať a musel využít pomoci diváků, takže nakonec mohl být rád za 7. místo, 6. bodovanou pozici v týmech a hlavně dokončenou soutěž.
To René Dohnal se tentokrát spíš soutěží protrápil o čemž svědčí i to, že na poslední chvíli využil nastavení týmového kolegy. První etapa byla pro něj jedna chyba za druhou. Ve druhé etapě se trochu zklidnil a nakonec z toho vytěžil slušné 9. bodovanou pozici ve skupině.

Kola ve vzduchuS2000

Filip Červenka jel první etapu poměrně hodně unaven a jeho jediný cíl byl po sérii chybek dojet do cíle. Rozestupy však slibovaly zajímavou podívanou do druhé etapy. Ve druhé etapě jsme tak byli svědky Filipova strhujícího souboje mezi Vaškem Poustkou a Kubou Mikšovským. I díky Filipově hloupé chybě nakonec dokončil na 10. bodované příčce necelých 5 vteřin za Kubou a necelých 5 vteřin před Vaškem.
Honza Klimecký mu kryl spolehlivě záda z 15. místa, i když se kolem něj prohnal penalizovaný Garažija, ale ustál souboj s Přikrylem.


N4

Tak nějak v pozici největší hvězdy Anvelu se zřejmě v současné době nachází Adam Barvík. Tento mladý pilot v posledních závodech ukazuje skvělé výkony na hranici TOP 5 doplněné i u Adama možná trošku nečekanou spolehlivostí a to na různých površích. Nejinak tomu bylo i zde a tak Adam dojel pro nádherné 6. místo i díky poměrně pohodlným rozestupům na obě strany.
Pár body za 23. místo ho doplnil i Milan Šimčík, takže Anvel měl v této skupině důvod k radosti.

Mezi bariéramiA8

V A8 vyjel Peťa Šimčík 19. pozici i kvůli několika chybkám v průběhu rally.
To jeho týmový kolega Jan Vaník se nedokázal vypořádat se sněhovou nadílkou a putoval v obou etapách do SupeRally.


S1600

Známá dvojka nezklamala ani v hraboších. Hejkal předvedl kvalitní výkon a odměnou mu bylo sedmé místo. Škoda jen pár vteřinek, kterého ho dělily od TOP 5.
Zadá mu, jak již bývá zvykem, kryl manažer týmu, Michal Vaňhara, kterému sedla zejména druhá etapa, kdy se dokázal propracovat ze 13. pozice až na 9. bodovanou příčku.

No a nesmíme zapomínat ani na Lubu Janušku, který stále sbírá zkušenosti alespoň mimo nominaci a tentokrát si vyjel 25. pozici (první nebodující ve skupině). A jeho spolehlivost jen dokazuje, že se snaží využívat každý metr tratě ke sběru dat a zkušeností.

Tentokrát to pro Anvel racing team dopadlo velmi dobře. 194 získaných bodů je s přehledem sezónním maximem a tým se dokonce posunul až na 8. pozici mezi týmy a přiblížil se týmům před sebou a na závěr sezóny tak vzniká zajímavý souboj o každý bod.

Poř.
Název týmu
Bodů
1.
FRONTLINE Rally Team1714
2.
S2 Racing1667
3.
MONTEK MOTORSPORT1623
4.
HSF rally team1353
5.
IRIDIUM RBR Team1234
6.
RBR Generation Team1142
7.
KCM
1113
8.
Anvel Racing Team1097
9.
Czech Rally Fans RBR Team1057
10.
Kizz-Me WRT1037
11.
Carlsbad Rallye Team956
12.
TUNING.SK Rallye Team928


Příště nás čeká velmi nebezpečná a kluzká Tuning.SK rally.Filip Červenka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama