"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

9. TUNING SK RALLY

23. února 2011 v 20:22 | Luba |  Novinky

Letošní sezona TR 2010 se přehoupla do poslední třetiny a jako 9. podnik sezony byla na programu TUNNING SK RALLY. Organizátoři si pro nás připravili celkem 24 RZ o celkové délce 176 km. Jak je v zimním období zvykem, velkou roli hrálo proměnlivé a deštivé počasí s občasnými sněhovými přeháňkami.


Po minulé KIZZ-ME RALLY, kde Anvel Racing Team vybojoval rekordní počet 194 bodů, jsme chtěli dokázat, že tento výsledek nebyl náhodný a vzrůstající formu zúročit i v tomto závodu a upevnit si 8. pozici mezi hodnocení týmů, případně zaútočit na týmy bodově před námi.


A jak to dopadlo?
Celkem jsme vybojovali druhé letošní maximum, a sice 179 bodů a dokonce jsme poskočili na 7. místo, když jsme bodově předstihli KCM. A kdo se velkou měrou zasloužili o tento bodový úspěch?


WRC

Hlavním hrdinou TUNNING SK RALLY se stal Laďa Barvík, který poprvé v kariéře vybojoval bronzovou pozici v celkovém hodnocení a poprvé ochutnal možnost stát na pomyslném stupni vítězů. Po celou dobu Laďa udržel koncentraci a bez chyb proplul jako ryba všemi rychlostními zkouškami. Sladká odměna v podobě 36 bodů je již takovým bonbónkem v jeho úspěchu.
Pro Rendu Dohnala začala rally smolně; hned v RZ2 zbytečným zdržením pro něj skončily veškeré naděje na umístění v TOP10. To ovlivnilo jeho psychické rozpoložení pro zbytek I. etapy, kterou zakončil pád hry v RZ10. Do druhé etapy Renda vyrážel s 15 minutovou penalizací. II. etapa byla zajeta bez chyb a v relativní pohodě, ale ztráta už byla veliká a nakonec z toho bylo až 27. místo s pouhými 4 body na kontě. Útěchou může být fakt, že Renda stále drží 4. pozici mezi jezdci WRC.


S 2000

Filip Červenka i jeho týmový parťák Honza Klimecký budou chtít na tento závod rychle zapomenout, protože oba skončili bez bodu (u Filipa byl na vině pád hry v I. etapě) a tak z TUNNING SK RALLY odjíždějí s prázdnou.
N4

O formě Adama Barvíka byla řeč již v shrnutí z minulého závodu, a i tento závod potvrdil pravdu, že Adam již patří v "enku" mezi špičku. Po 4. místě po I. etapě Adam využil odstoupení Michala Dohnala a cíl spatřil na překrásném bronzovém místě.
I Milan Šimčík nezaváhal a spolehlivě kryl Adamovi záda a zaznamenal své letošní nejlepší umístění, když obsadil 9. místo a 24 bodů do týmové kasičky k tomu.


A8

Smolař letošní sezony Honza Vaník se zdá, protrhl svoji letošní trápení v TR a svůj Evo VI dovezl do cíle na 13. místě (a získal 18 cenných bodů), i když bohužel neudržel své 9. místo po I. etapě. I tak je tento výsledek pro Honzu úspěchem a jistě zvýší jeho sebevědomí do závěrečných podniků TR.
I Petr Šimčík nezůstal pozadu a spolehlivě kryl svému týmovému kolegovi záda a "šachovnicový praporek" proťal na 18. místě, když se propracoval z 24 pozice po I. etapě. 13 bodů do týmového hodnocení vylepšuje jistě jeho individuální statistiku.
S 1600

Pro sehranou dvojku v "předohrabech" byla TUNING SK tak trochu jako den a noc. Honza "hejkal" Hejtmánek potvrdil roli lídra týmu v S1600 a svoji Fiestu po I. etapě dovezl do UP na 7. místě. V II. etapě využil odstoupení Stano Pechy a Ondry Janáče a o necelé 4 sec. předstihl lídra skupiny S 1600 Karla Nývlta a obsadil výborné 4. místo a zaznamenal taktéž svoje letošní nejlepší umístění.
Zato Michalovi Vaňharovi se stala osudná RZ5 Cote d´Arbroz, kde skončily všechny jeho snahy o dobrý výsledek. Do II. etapy vyrazil s obrovskou ztrátou 40 minut z 33. místa. V II. etapě se již vyvaroval chyb a s využitím relativně velkého odstoupení jezdců nakonec obsadil bodované 27. místo a 4 bodíky.
Perličkou v S1600 je, že hodnocení jezdců vede stále Karel Nývlt, který nemá ve své statistice ani jedno vítězství a dokonale vystihuje přísloví, "když se dva perou, třetí se směje".


No a jako obvykle nesmíme zapomenout na Lubu Janušku, který jako nenominovaný závodník poctivě se svojí Corsou absolvuje všechny závody TR a tentokrát mu bylo odměnou jeho nejlepší letošní umístění, a sice 16 místo (resp. 15 bodů). Luba suverénně vede "Independent Trophy" pro nenominované jezdce v třídě S1600.


Touto rally jsme se pro letošní sezonu rozloučili se SnowModem a příště nás čeká 100% šotolinová FRONTLINE RALLY.
A na závěr souhrn výsledků:


Celkové výsledky týmů (Vše):

Pořadí Název týmu Bodů
1. FRONTLINE Rally Team 1920
2. S2 Racing 1912
3. MONTEK MOTORSPORT 1826
4. HSF rally team 1556
5. IRIDIUM RBR Team 1405
6. RBR Generation Team 1299
7. Anvel Racing Team 1274
8. KCM 1231
9. Kizz-me WRT 1149
10. Czech Rally Fans RBR team 1119
11. Carlsbad Rallye Team 1111
12. TUNING.SK RALLYE TEAM 1041


TUNING SK Rally zhodnotil Luba Januška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama