"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

10. FRONTLINE RALLY

31. března 2011 v 22:05 | Luba |  Novinky
Sezona TR 2010 se pomalu blíží ke svému konci (leckde je již o vítězích rozhodnuto a někde se bude bojovat o body až do posledního závodu) a jako 10. podnik byla v kalendáři zapsána Frontline Rally. Pořadatelská stáj, letošní lídr v seriálu týmů TR 2010, si pro nás nachystala celkem 22 šotolinových RZ o celkové porci 170,7 km.
Počasí závodění přálo a I. etapa odstartovala na suché trati, bohužel jak je tomu na začátku března zvykem, koncem I. etapy jezdce pokropil jarní deštík a poslední 3 RZ se odjely na mokré šotolině. Mokrá trať ale rychle osychala, další déšť již nepřišel a tak závodníky vítala II. etapa již opět na suché trati.


Závodníci Anvelu, kteří celkově okupovali 7. příčku v hodnocení týmů, chtěli po vydařené TUNING SK potvrdit formu a 7. místo v hodnocení týmů pojistit.

A nyní k průběhu samotné rally. Celkově vzato, moc se nám nevedlo a celou rally lze označit jako smolnou, neboť většině závodníků se nedařilo a svoje vozy museli odstavit již po I. etapě a využít systému SuperRally.

Update: Celkem jsme ukořistili pouhých 91 bodů, což je naše historické letošní minimum.
Díky tomuto (+ jedno organizační zaváhání u Rendy Dohnala - update) jsme dovolili 8-mému KCM přiblížit se na rozdíl pouhých 21 bodů, a tak o konečném umístění rozhodnou poslední 2 závody sezóny.

WRC:
Laďa Barvík vystartoval nabuzen úspěchem z minulé rally a všichni z týmu doufali na další umístění v TOP 10. Bohužel ale Laďa v RZ 7 trefil strom a bylo po nadějích. Umístěni na 34. místě (s 25 min. penalizací) nedávalo mnoho nadějí na ukořistění aspoň pár bodíků. Díky velkému odstoupení jezdců kategorie WRC a bezchybně zajeté II. etapě, to bylo nakonec konečné 23. místo a překvapivých 8. bodů do týmové kasy.
Update: Renda Dohnal se snažil držet prapor Anvelu v královské kategorii, a výsledek napověděl, že se mu to povedlo, leč 10. minutová penalizace za nedodání replay znamenala propad na 18. místo a pouhých 13. bodů. (Velká škoda - pozn. autora).


N4
S Adama Barvíka se stala opora týmu a jeho vyrovnané výkony korunované porcí bodů znamenají pro tým velkou jistotu; i tentokrát tomu tak bylo. 4. místo po I. etapě sice Adam neudržel, ale i konečné 5. místo v produkčních vozech je jistě velký úspěch, který si zaslouží pochválit.
I Milan Šimčík se snažil, co mu síly stačily a konečné 21. místo (a 10 bodů) lze považovat za poctivě odvedenou práci.


S 2000
Jak Filip Červenka tak i Honza Klimecký navázali na svůj neúspěch v předchozí TUNNING SK a i tentokrát odjíždějí s prázdnou. Celkové 34. místo pro Filipa a "neklasifikace" Honzy Klimeckého je účet z letošní FRONTLINE rally. Snad se klukům bude dařit příště.
A8
I tady naše želízka v ohni (Honza Vaník a Petr Šimčík) nesplnila svoje předsevzetí před startem naplno bodovat, a konečné 29. místo pro Honzu (s 50 minutovou penalizací) a neúčast Petra v II. etapě (z rodinných důvodů), dává aspoň oběma závodníkům větší chuť do nadcházející Fido rally opět naplno bodovat.


S 1600
I v nejslabší kubatuře se Honzovi Hejtmánkovi a manažeru týmu Michalovi Vaňharovi moc nedařilo, oba spatřili předčasně cíl I. etapy, když se poroučeli do SuperRally s 10 minutovou penalizací pro Honzu a s 15 min. pro Majkla. Nakonec však sehraná dvojka v II. etapě zabojovala a nakonec ukořistila za 21. místo (Honza) a 25. místo (Majkl) celkem 16 bodů.

Prapor v dvojkolkáách podržel nenominovaný Luba Januška, jenž vyrovnanou jízdou bez větších výkyvů dokončil závod na 18. místě a upevnil si 1. místo v Independent Trophy před Martinem Mudříkem z Nexus Rally Team.


Příští závod nás čeká na konci března 100% asfaltová FIDO RALLY, kde budeme chtít potvrdit náš cíl, a sice udržet 7. místo před dotírajícím KCM.

Zhodnocení provedl: Luba Januška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama