"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

11. FIDO RALLY

7. dubna 2011 v 21:27 | Luba |  Novinky
Jarní sluníčko už pomalu vstupuje do našich obydlí, sezona TR 2010 už ukrajuje poslední dílky své skládačky, celá komunita RBR resp. Team Rally se již pomalu připravuje na závěrečný podnik sezony a následující sraz v Čeložnici, kde u "rezavé vody" a "valašského léku" všichni rozebereme úspěchy a neúspěchy letošní sezóny.Než však rekreační areál RELAXX v Čeložnici přivítá své první zákazníky, je třeba absolvovat ještě poslední dva závody. První, je už od minulé neděle za námi. A sice FIDO RALLY. Jelikož organizátoři nemají zajištěnou účast v pořádání závodu i na příští sezonu, chtěli se v organizaci soutěže pořádně vytáhnout a připravili si pro nás náročnou rally okořeněnou i jednou novinkou. A sice, poprvé v historii byla na programu (jako RZ23) trať "Mlýnky", která zle potrápila mnohé jezdce.

Celkem bylo na programu 24 asfaltových RZ kombinovaných z českých tratí doplněných francouzskými a okořeněnou zmíněnými Mlýnky a jako SuperStage okruh na Sosnové. To vše v součtu 168,8 km. Když k tomu připočteme nestálé aprílové počasí, řadila se Fido rally mezi nejnáročnější soutěže v letošním ročníku.

Závodníci Anvelu, kteří drží 7. místo v hodnocení týmů, chtěli po celkem nevydařené Frontline Rally posbírat co nejvíce bodů a odpoutat od dotírajícího KCM.

Již I. etapa dala tušit, že bychom mohli být celkem úspěšní, když kromě Rendy všichni nominovaní dojeli do cíle I. etapy bez využití SuperRally. V II. etapě se k Rendovi přidali další "odpadlíci" ale i celkový zisk 162 bodů stačil, že i nadále držíme 7. místo s náskokem 46 bodů na 8-mý KCM. Na 6-tý RBR Generation již ztrácíme 119 bodů, takže udržení 7. místa je úkol pro tým pro poslední závod.


WRC:
Laďa Barvík nastupoval do závodu s vědomím bodovat a tomu byla přizpůsobena i jeho taktika a tak po první etapě dovezl svůj Focus na 9. místě, v II. etapě potvrdil roli lídra týmu a soustředěnou jízdou poskočil o jedno místo nahoru. Takže výsledek z Fido rally je 8. místo.

To Renda Dohnal neměl tolik štěstí, když ho v RZ5 (Oslí-Strýčkovy) zastavila havárie a s přidělenou penalizací 40 minut již nebylo možno pomýšlet na bodované pozice.


S2000
Filip Červenka chtěl konečně protrhnout závodní smůlu, kdy vyšel 2x po sobě bodově na prázdno a výsledkem bylo po I. etapě 18. místo. V II. etapě Filip zaznamenal drobný karambol a se slovy "škoda té boudy" dokončil (s využitím odstoupení několika jezdců) solidní 11. místo.

Honza Klimecký byl na tom stejně jako Filip, také chtěl zase naplno bodovat. Honzovi celkově závod vyšel a cíl I. etapy uviděl na slibném 8. místě. V II. etapě Honza dokázal, že asfalt je jeho oblíbený povrch a závod dokončil na 7. místě, což je jeho letošní nejlepší umístění.
N4
Adam Barvík opět dokázal, že jsou společně se svým tátou, tahouny týmu, když I. etapu zakončil na překrásném 5. místě. II. etapu zajel Adam ještě lépe a výsledkem je nádherné pódiové umístění na stříbrném stupínku. Velká gratulace (pozn. Autora).

I Milan Šimčík se nenechal zahanbit a dokonale splnil úlohu krýt Adamovi záda. Po I. etapě to vypadalo velice lákavě, Adam 5-tý a Milan 9-tý. II. etapa Milanovi už moc nesedla a výsledkem byl propad na konečnou 15. pozici. I tak si Milan zaslouží pochvalu.


A8
Honza Vaník si pochvaloval zajetou I. etapu, kterou dokončil na slibném 10. místě a na chvíli dal zapomenout na letošní nevydařenou sezonu. II. etapa bohužel pro Honzu znamenala opět návrat do reality, když jeho Lancer zastavila na RZ16 (Strýčkovy-Zadní Poříčí) havárie a tak z toho lepší než konečné 27. místo (s 45-minutovou penalizací) nebylo.

To Petr Šimčík začal I. etapu opatrně, když dorazil do UP na 24. místě. II. etapa byla odjeta rovněž bez zbytečného riskování (škoda boudy na Sosnové) a výsledkem mu bylo 18. místo a 13 bodů do týmového hodnocení.


S 1600
Honza "Hejkal" Hejtmánek začal I. etapu velice slibně, když v nabité konkurenci mezi předokolkáři dorazil na 5. místě. Bohužel jako v případě Honzy Vaníka musel svůj vůz odstavit po havárii na RZ15 u trati a konečné 33. místo je výsledek z letošní Fido Rally.

Michal "Majkl" Vaňhara spolehlivě kryl po I. etapě ze 16. místa Honzovi záda. Po Honzově odstoupení ležela tak tíha bodovat jen na Majklovi a po soustředěné jízdě dokončil závod na 13. místě, když poskočil o 3 místa v pořadí.
Na startu byl i "nenominovaný" Luba Januška. Toho zastihla I. etapa v psychické nepohodě, když po sérii chyb (nevydařená RZ1, pomoc diváku na RZ2 a konečná po havárii na RZ3) uviděl cíl na nelichotivém 44. místě (s penalizací 45 minut). V II. etapě už to bylo "na pohodu", když celkové hodnocení mu bylo až 34. místo a po prvé v letošní sezoně vyšel bodově naprázdno.
V letošní sezoně se může ovšem Luba pochlubit velikým úspěchem, když si již v předstihu zajistil vítězství v Independent Trophy, v kategorii S1600.

Příští a poslední závod sezony nás čeká šotolinová Montek Rally.


Zhodnocení provedl Luba Januška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama