"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

12. MONTEK Rally

4. června 2011 v 13:30 | Červ |  Novinky
Posledním závodem letošní Team rally byla MONTEK Rally, která se odehrává na výjimečných tratí Monteklandu. Domácí tým pořadatelů sice pro tentokrát nepřipravil, na rozdíl od loňského ročníku, žádné překvapení, ale i tak se jednalo o závod, kde se ukázalo kdo a jak umí. Přeci jen tyto tratě se nedají až tak natrénovat jako ostatní závody v sezóně a to platí zejména pro RZ Šourkov.

Celkem bylo na jezdce připraveno 182 ostrých km odehrávajících se na 26 RZ a 10 úsecích. Tým Anvel se snažil uhájit 7. příčku, kterou držel před tímto závodem.

WRC

Ve skupině WRC to bylo po prvním etapě s Anvelem jako na houpačce. Renda Dohnal havaroval a čekala ho Superally a Láďa Barvík se objevil na skvělém 3. místě. Ve finále se však do cíle nepodíval ani jeden z vozů z logistických důvodů.

S2000

Ve skupině S2000 to po první etapě vypadalo opravdu skvěle. Nejprve se naskytl problém s technikou u Honzy Klimeckého, který tak nastoupil s vypůjčeným vozem jiného týmu, který se TR neúčastní a tato technika mu zřejmě skvěle sedla do ruky a i s Filipem bojovali o bednu po první etapě. Ve druhé etapě ale ani jeden neudržel nastolené tempo a zřejmě i díky nervozitě z možného skvělého výsledku oba havarovali a skončili v Superally. Přesto oba alespoň pár body přispěli do týmové kasičky.

N4

Čest Anvelu zachránil nejmladší člen týmu - Adam Barvík, který si na tratích Monteku počínal naprosto suverénně a s přehledem zvítězil ve své skupině. Adam si za své letošní výkony zasloučí poklonu a uznání-stavá se z něj opravdu platný člen týmu.
Milan Šimčík mu v první etapě kryl záda, ale ve druhé etapě skončil své působení 3 RZ před cílem, ale i tak díky Superally nějaké body přivezl.

A8

Ve skupině A8 se objevil mezi nominovanými Anvelem pouze Peťa Šimčík, kterému se v první etapě poměrně dařilo a jel kousek za TOP 10. Bohužel však ve druhé etapě musel odstoupit a putoval tak do Superally. I tak přispěl několika body týmu.

S1600

Jednoznačně největší pochvalu zaslouží za Montek kluci s "hraboškama", kteří oba spolehlivě dojeli a vlezli se do TOP 10. Honza Hejtmánek byl tentokrát vyjímečně ten, kdo kryl záda svéhu kolegovi Majklu Vaňharovi. Majkl předvedl skvělý výkon a obsadil krásné 7. místo.
Hejkal kryl Majklovi záda z 10. místa, protože dle svých slov neměl tolik času trénovat.

Mezi nenominovanými se moc nesvezl Luba Januška, který si však zajistil vítězství v Independent Trophy a ani Martin Tureček cíl nespatřil.

TÝM

V týmovém hodnocení nakonec Anvel racing team uhajil krásnou 7. příčku, ale v posledním závodu měl namále, protože byl rozdíl pouhý jeden bod.

Máme tak za sebou letošní sezónu Team rally a už se můžeme všichni těšit na příští ročník s Anvel rally v kalendáři.