"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

1. ANVEL Rally 2011-preview

16. září 2011 v 16:00 | Červ
Již tento víkend odstartuje historicky první Anvel rally v rámci Team rally. I přes původní prognózy meteorologů na jezdce čekají opravdu záludné podmínky v prostředí přicházejícího podzimu. První etapa bude o to komplikovanější, že jednotlivé RZ jsou opravdu daleko od sebe, tudíž lze očekávat mezi jednotlivými RZtami odlišné podmínky, které spolu s předpovídaným děstěm pro první etapu může vyústit v pneumatikovou loterii. "Doufejme, že nebude tak škaredě, jak bývá například při Britské rally v MS," pousmál se manažer týmu Anvel a zároveň ředitel soutěže, Michal Vaňhara.


"Vzhledem k nadmořské výšce některých RZ lze předpokládat mlhy, nicméně dle předpovědi bychom se snad měli vyvarovat sněžení, i když nejsou vyloučeny ani občasné mrholení či dokonce sněžení. Tato výstraha platí pro první etapu. Ve druhé etapě by snad mělo být počasí již trochu přivětivější, takže očekáváme jen vlhké tratě, i když není vyloučen ani ranní deštík," vyjádřil se jeden z hlavních stavitelů tratě Vladimír Barvík.

"V tuto chvíli už je vše připraveno a během dneška už by měly dorazit první týmy. Na zítřejší den jsou pak naplánovány všechny přejímky. Jezdci již od začátku týdne trénují a píší rozpis. Mám trochu obavy, aby zejména méně zkušené posádky vzhledem k podmínkám nějak špatně nehavarovali. Největší obavu mám na té nejdelší zkoušce, která bude náročná jak po psychciké, tak fyzické stránce a vzhledem k možným mlhám by nemusel mít vrtulník možnost vzlétnou. I tak je tam často problém přistát. Proto doufáme, že posádky přistoupí k tak náročné soutěži dobře připraveni a s potřebnou pokorou," vyjádřil se tiskový mluvčí a také jeden ze stavitelů trati, Filip Červenka. "Vzhledem k prvnímu ročníku a poměrně krátké době na přípravu jsme se věnovali zejména přípravě trati a je možné, že vše nebude probíhat hladce, tak jak jsme si naplánovali, ale udělali jsme pro kvalitní soutěž maximum a doufám, že mnohé posádky nepropadnou nějakému hlubokému naštvání jen kvůli počasí a náročné délce soutěže. Zde bych si dovolil citovat Karla Lopraise, který má proto jisté vhodné souvětí: To je rallye, voe," doplnil.


Na závěr nezbývá než celému startovnímu poli popřát za organizační tým mnoho štěstí na tartích naší Anvel rally.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama