"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

Anvel vítězem OLDu 2011

15. září 2011 v 11:57 | Červ |  Výsledky
Po zprávě, že pořadatel nebude pokračovat v OLDu (i navzdory nabídce s pomocí) jsme se rozhodli uspořádat vlastní pohár nazvaný Anvel ODL Challange, který se skládal z pouhých 4 závodů a to zejména proto, aby se mohlo uskutečnit svezení výherců na shakedownu Barum Czech Rally Zlín.

I když bylo licencí rozdáno mnoho, tak to vypadalo, že mnoho týmů příliš vážně tento pohár nebralo, takže se brzy na špici vykrystalizovaly 3 týmy - Anvel racing team, FRONTLINE Rally team a IF Motorsport. Hned od prvního závodu se Anvel ujal vedení a poměrně s přehledem zvítězil. Na druhém místě se umístil IF Motorsport a na třetí pozici Frontline.

A jak se dařilo jezdcům v jednotlivých skupinách?

Ve WRC se prosadila nová posila Anvelu, Martin Kožíšek, který se umístil na 5. místě i přesto, že jeden závod vynechal. Dalšími bodujícími byl Milan Šimčík a Adam Nedbálek. Milan dokončil bez problémů 2 závody a Adam se zúčastnil pouze jednou, ale předvedl své nesporné kvality.
Ve skupině N4 suverénně kraloval Adam Barvík a blýskli se i další mladí jezdci - Kuba Navrátil a Gába Michálek.
V S1600 závodí osvědčená a rychlá dvojice - Honza Hejtmánek a Michal Vaňhara. Majkl se letos umístil na krásném třetím místě a Hejkal byl pro změnu jen těsně 6.
V A8 pravidelně sbíral body Peťa Šimčík a Honza Klimecký.
V A7 se do našlapané TOP 5 probojoval Láďa Barvík a Luba Januška také zvládl krotit překoňovaný předohrab.
A nakonec v historicích zabojovali Renda Dohnal a Filip Červenka. Renda tuto skupinu ovládl a Filip se o lepší výsledek připravil například i tím, že zapomněl odeslat replaye.

I tak to celkově vyšlo na obhajobu první místa v týmech, ale nutno říct, že mnohé týmy do toho letos nešly tak naplno. Tak snad v případě dalšího poháru pořádaného Anvelem budou příště manageři více věřit pořadatelém a své koně poženou na start.

Náš pohár měl zajímavou cenu pro vylosované šťastlivce - svezení v závodním voze Mitsubishi Lancer EVO IX na shakedown v roli spolujezdce a aby se jezdec dostak do slosování stačilo se umístit do TOP 5 ve své skupině. Pro vátězný tým byly připraveny reklamní předměty Barum Czech rally Zlín.

Zopakujme si tedy nejúspěšnější jezdce každé skupiny. Ve WRC zvítězil Pavol Spišák. O druhé místo se poprali Petr Tauš a Ondřej Babák a do TOP 5 se ještě vlezli Jirka Dokulil a Martin Kožíšek. V týmech tuto skupinu ovládl Frontline.
Ve skupině N4 zvítězil Adam Barvík před Romanem Škrabalem. O třetí místo se poprali Michal Dohnal a Ota Paškera a TOP 5 uzavřel Jirka Borkovec - v týmech těsně zvítězil IF.
V S1600 se stal suverénem Kuba Hoffmann. Druhý skončil Jiří Frištenský, třetí Michal Vaňahra byl jediným, kdo dokázal porazit Kubu. 4. byl Mira Čech a pátý skončil Michal Streit, který vynechal jeden závod a vlastně díky tomu vyhrál svezení.
Ve skupině A8 naprosto suverénně zvítězil David Hrbáček, který vyhrál všechny závody ve své skupině. Za ním se seřadili Krčma, Jarotek, Kubiček a Lukše. V týmech zde zvítezil Frontline.
V A7 si podobně suverénně počínal Hnoza Morávek, druhý byl celkem vklidu Tony Maryško a otřetí místo se rvali 4 jezdci a nakonec se seřadili v pořadí Suchánek, Sekera, Barvík sen. a Markovský. V týmech zde vyhrál NEXUS.
Ve skupině H byla situace první Renda Dohnal, druhý Štefan Spišák, který sympaticky závodil s vozem s pohonem zadných kol a tím měl drobný handicap, ale i tak prokázal své kvality a dále pak o pouhý bod třetí Michal Skalický.Top 5 uzavřeli 4. Vojcek Mira a opět bod za ním Tomeček Libor. O vítězství ve skupině se zde podělily týmy Anvel a Středočech RBR Team.

Do závodního vozu se posadili Kuba Hoffmann, Michal Streit a Tomáš Sekera.

Vzhledem k tomu, kolik starostí s uspořádáním podobného šampionátu a zejména nejistou situaci ohledně původního OLDu Michala Paláska (který má samozřejmě autorské právo na tento druh závodů) Vám v tuto chvíli nemůžeme přislíbit zda a jaký šampionát by se mohl za rok konat. Ale v případě nějakého "repete" budete včas informováni.