"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

TR 2011 – KIZZ ME RALLY

16. září 2011 v 11:06 | Luba |  Novinky

Po třech měsících odpočinku se opět rozeřvaly virtuální motory nejznámějšího turnaje v komunitě českého plug-inu RBR, a sice již 5-tý ročník TEAM RALLY. Oproti loňské sezoně došlo ve startovním poli k jistým změnám; jezdci měnili týmové barvy, některé týmy zanikly a naopak nové vznikly.

Podrobné preview letošní sezony si můžete přečíst zde : http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=17653&title=team-rally-odstartoval-do-pate-sezony


Ale pojďme zpátky do dílny Anvel Racing Rally. V mezi sezonní pauze se neudálo nic podstatného, hlavní piliře týmu zůstali, pouze Honza Vaník šel hledat motivaci do nově vzniklého BF Goodrich Rally Teamu, který vznikl na základech zaniknuvšího SADACu. Mezeru vyplnil jeho bývalý týmový kolega z Revo Klatovy Martin Kožíšek, který je nejen pekelně rychlý, ale hlavně spolehlivý jezdec, který jistě rozčeří stojaté vody v královské kubatuře WRC.

Další drobnými změnami pro úvodní podnik oproti loňské sezoně byly přesuny závodníků mezi skupinami, ale situace s nominacemi ještě není uzavřená. Zejména v N4 bude zřejmě nával na pozici týmové dvojky.

Jak to tedy vypadalo na startu?:

WRC:
Renda Dohnal a Martin Kožíšek

S2000:
Adam Barvík a Filip Červenka

N4:
Milan Šimčík a Honza Klimecký

A8:
Laďa Barvík a Petr Šimčík

S1600:
Honza Hejtmánek a Michal Vaňhara

Jako týmové "trojky" jsou:
Jakub Navrátil a Gabriel Michálek - oba ve skupině N
Luba Januška ve skupině S1600
A nová tvář na tratích RBR Martin Hudec se přidá již příští závod do S2000.


První soutěž poháru Team Rally pořádala stáj KIZZ ME, jejichž tvůrci si pro závodní pole připravili celkem 24 asfaltových RZ, jako premiéru v TR si odbyly vložky "Peklo" v obou podobách a závěrečná powerstage "Race of Champion". Počasí potrápilo jezdce pouze v první etapě, kdy déšť pokropil úvodní RZ, nicméně další déšť už nepřišel a tak zbytek rally se odjel již za sucha. Organizátoři ale však zařadili do soutěže několik nočních RZ, kde tma zle potrápila jezdce více než mokro v úvodu.


Jak se vedlo borcům z Anvelu ?

WRC:

Renda Dohnal dokázal, že ze své rychlosti přes soutěžní pauzu nic neztratil, a soutěž dokončil na výborném 5-tém místě a 4-tém v kategorii WRC. Sice dle jeho slov, mohlo to být lepší a Renda doufal v bednu, nicméně pořadím zamíchaly ony zrádné noční RZ, kde byla potřeba spolehlivost na úkor rychlosti. Ale na úvod sezony skvělý počin. "Do nového ročníku TR jdu hlavně s předsevzetím častého dojíždění a pravidelného sbírání bodů pro tým. Pokusím se letošní sezonu pojmout jinačím způsobem než honěním se za vlastní úspěchem. V prvním závodě jsem nastolil určité tempo, které vedlo k docela pěkným bodům takže se pokusím na tomto závodě stavět dál a uvidíme jak to bude v květnu vypadat :) Také doufám, že se bude týmu dařit a vylepšíme naše loňské týmové umístění," okomentoval první závod Renda.

Týmový nováček Martin Kožíšek ukázal, že budou s Rendou opravdu tahouny týmu, když hned v prvním závodě v barvách Anvelu dokázal zajet celkově 9 místo resp. 6. místo v kategorii WRC.

Jak Renda tak i Martin přinesli do týmové pokladnice za tento výkon nejvíce bodů.


S2000:

Adam Barvík přestoupil ze skupiny produkčních vozů mezi našlapanou skupinu S2000, kde bude pořádným oříškem se prosadit mezi nejlepší. Adamovi bohužel první závod mezi "dvoutisícovkařema" příliš nevyšel, když pád hry způsobil, že Adam cíl neviděl a v jeho statistice se objevil nápis "DNF", ale již nyní můžeme prozradit, že Adam se po debatě jádra týmu přesune zpět do N4, kde se mu loni tolik dařilo.

Filip Červenka se v I. etapě příliš nesvezl, když poslal svůj Peugeot do SR hned v 2.RZ, II etapa už byla zajeta bez problémů, nicméně vinou penalizace to bylo nakonec až 26. místo. "Letos bych chtěl snad konečně nakouknout v této našlapané skupině S2000 do TOP 10, ale přemíra snahy hned v úvodním závodě vyústila v hloupou havárii," vyjádřil své cíle Filip.N4:

Ani Honzovi Klimeckému, nováčkovi v produkčních vozech, se příliš nedařilo, když v obou etapách musel předčasně odstavit svůj vůz a putovat do SR. Za konečné 23. místo sice nějaké body byly, ale Honza bude jistě doufat při domácí rally v lepší výsledek.

Milan Šimčík se ukázal na úvod sezony v dobrém světle, když v obou etapách dovezl svoji Imprezzu do cíle a tak konečné 15. místo bylo pro Milana jistě uspokojivé.

V produkčních vozech vyjeli na start i oba mladí závodníci Kuba Navrátil a Gábin Michálek. Zejména Gábin překvapil v I. etapě, když byl z N-kařů v cíli nejrychlejší, bohužel forma po celou dobu konání rally nevydržela a tak Kuba i Gábinek putovali se svými vozy do SR a za konečné 31. místo resp. 33. místo body nebyly.

A8:

Laďa Barvík, který přestoupil před sezónou z WRC do A8 ukázal všem, že mu to jde i tady, když zajel konečné 4. místo, když mu chyběla 1 minuta a 13 sekund na bronz. Ukazuje se, že Laďa bude zle zatápět v A8 těm nejlepším a budeme ho vídat na špici.

Petr Šimčík chtěl krýt spolehlivě Laďovi záda, žel havárie na RZ6 Bissane ukončila Petrovo snažení. Poškození vozu se nakonec ukázalo vážnějšího rázu, a tak se Petr z KiZZ Me Rally rozloučil již po první etapě a ve výsledkové listině má u svého jména "Nenastoupil na RZ 13".


S1600:

Ostřílená dvojice předohrabů Honza Hejtmánek a Michal Vaňhara opět dokázala, že patří ve své kategorii mezi špičku, Honzovi první etapa sice příliš nevyšla (havárie v RZ10 Peklo), ovšem v II. etapě se již vyvaroval chyb a i přes udělenou penalizaci z I. etapy dokončil soutěž na 23. místě.

Za to Michal Vaňhara se blýskl svým nejlepším individuálním umístěním v TR, když dokončil závod na výborném 4. místě a dal příslib na další výborné umístění.

Jako trojka vyjel na trať i Luba Januška s Citroen C2, po první etapě měl Luba našlápnuto k solidnímu umístění, bohužel Joux Verte v RZ 18 byla konečná. Sice Luba vybojoval za 30. místo jeden bod, ale celkově to bylo pro něho zklamání.


Příští závod se jede domácí ANVEL RALLY, kde se budeme chtít vytáhnout a pořádně potrápit ostatní kolegy ve startovním poli.

Celkově jsme z KIZZ ME RALLY vybojovali 175 bodů a po první soutěži jsme na 6. místě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama