"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

Generation rally 2011 (3. závod TR)

20. října 2011 v 19:24 | Červ |  Novinky
3. podnikem Team rally v letošní sezóně byla Generation rally. Na programu byla jedna etapa na šotolině a druhá polovina se odehrála pro změnu na asfaltu. Zatím se bojuje velmi tvrdě o každý bodík v pořadí týmů a tak se bylo jistě na co těšit. Snad moc nepředběhneme, když prozradíme, že domácí tým se ujal, možná i trochu překvapivě, po závodě vedení v TR.WRC

Renda Dohnal pokračuje v dobrých výkonech a po opatrné první etapě se ve druhé dral dopředu jako lev a vybojoval skvělé 4. místo.
Jeho kolega Martin Kožíšek bohužel tolik štěstí neměl a 3 RZ před cílem opustil pořadí právě ze čtvrtého místa a skončil v SR, když ho katapultovaly známé koleje neznámým způsobem.


S2000

Jan Klimecký ukázal, že umí dojet závod a zejména ve druhé asfaltové etapě předvedl své kvality a získal nakonec i celkem slušné 11. místo.
To Filip Červenka jel tento závod jako vyměněný. V první etapě se nemohl chytit a havaroval při nesmyslném zkrácení zatáčky ve druhé etapě na jeho oblíbeném povrchu se mu povedla snad jen jedna RZ. Budiž u něj omluvou, že se potýkal s nemocí. Do kasičky stejně jako Kožíšek přispěl alespoň několika body.
V této skupině se jako nenominovaný mihl Martin Hudec, ale krátce po úvodu havaroval.N4

Adamu Barvíkovi také tento závod příliš nesedl, ale i tak je 6. místo dobrý výsledke. Jediné co může Adam trošku zamrzet jsou necelý 4 vteřiny o které ho poarazil Pavel Hejtmánek. V této skupině však přibyl silný soupeř a to Kuba Hoffmann, takže jsme zvědavi, jak dokáže soupeřit v této skupině.
Milan Šimčík nakonec do soutěže nenastoupil.


A8

V A8 opět zajel skvěla Vladimír Barvík. V první etapě, dle svých slov, opatrnou a jistou jízdou zajel jako 4. a ve druhé etapě ještě více zaútočil na čelo skupiny a nakonec získal skvělé druhé místo. Skupinu opanoval Karel Kuncl.
Záda mu kryl Petr Šimčík, který dokázal dokončit další soutěž, tak doufejme, že loňská krize už je u něj zapomenuta. Petr skončil jako 14.


S1600

Opět nerozlučná dvojka Hejkal a Majkl. Po první etapě to tak vypadlo. Bohužel ve druhé etapě Hejkal havaroval a skončil v SR.
Michal Vaňhara však zodpovědnou jízdou dokončil na výborném 5. místě a tak získal alespoň dostatek bodů pro tým.
Mezi nebodovanými v této skupině se ukázal Lubomír Januška a dokončil, jak je u něj již pomalu zvykem, bez SR na 20. pozici, ale se svým výkonem nebyl spokojen a navíc jeho konto tížila podivná penalizace z RZ Bergheim.


Celkově tým Anvel racing team posunul opět svůj nejlepší bodový zisk na 204 bodů a poprvé překročil hranici 200 bodů.

Poř.TýmBody
1.RBR Generation team654
2.MONTEK MOTORSPORT624
3.FRONTLINE Rally Team622
4.HSF rally team606
5.Anvel Racing Team578
6.IF Motorsport531
7.KC Motorsport524
8.Kizz-Me WRT409
9.FUSION Racing405
10.NEXUS Racing387
11.BF Goodrich Drivers Team363
12.IRIDIUM RBR Team358
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama