"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

Generation rally 2011 (3. závod TR)

20. října 2011 v 19:24 | Červ |  Novinky
3. podnikem Team rally v letošní sezóně byla Generation rally. Na programu byla jedna etapa na šotolině a druhá polovina se odehrála pro změnu na asfaltu. Zatím se bojuje velmi tvrdě o každý bodík v pořadí týmů a tak se bylo jistě na co těšit. Snad moc nepředběhneme, když prozradíme, že domácí tým se ujal, možná i trochu překvapivě, po závodě vedení v TR.

WRC

Renda Dohnal pokračuje v dobrých výkonech a po opatrné první etapě se ve druhé dral dopředu jako lev a vybojoval skvělé 4. místo.
Jeho kolega Martin Kožíšek bohužel tolik štěstí neměl a 3 RZ před cílem opustil pořadí právě ze čtvrtého místa a skončil v SR, když ho katapultovaly známé koleje neznámým způsobem.

S2000

Jan Klimecký ukázal, že umí dojet závod a zejména ve druhé asfaltové etapě předvedl své kvality a získal nakonec i celkem slušné 11. místo.
To Filip Červenka jel tento závod jako vyměněný. V první etapě se nemohl chytit a havaroval při nesmyslném zkrácení zatáčky ve druhé etapě na jeho oblíbeném povrchu se mu povedla snad jen jedna RZ. Budiž u něj omluvou, že se potýkal s nemocí. Do kasičky stejně jako Kožíšek přispěl alespoň několika body.
V této skupině se jako nenominovaný mihl Martin Hudec, ale krátce po úvodu havaroval.

N4

Adamu Barvíkovi také tento závod příliš nesedl, ale i tak je 6. místo dobrý výsledke. Jediné co může Adam trošku zamrzet jsou necelý 4 vteřiny o které ho poarazil Pavel Hejtmánek. V této skupině však přibyl silný soupeř a to Kuba Hoffmann, takže jsme zvědavi, jak dokáže soupeřit v této skupině.
Milan Šimčík nakonec do soutěže nenastoupil.

A8

V A8 opět zajel skvěla Vladimír Barvík. V první etapě, dle svých slov, opatrnou a jistou jízdou zajel jako 4. a ve druhé etapě ještě více zaútočil na čelo skupiny a nakonec získal skvělé druhé místo. Skupinu opanoval Karel Kuncl.
Záda mu kryl Petr Šimčík, který dokázal dokončit další soutěž, tak doufejme, že loňská krize už je u něj zapomenuta. Petr skončil jako 14.

S1600

Opět nerozlučná dvojka Hejkal a Majkl. Po první etapě to tak vypadlo. Bohužel ve druhé etapě Hejkal havaroval a skončil v SR.
Michal Vaňhara však zodpovědnou jízdou dokončil na výborném 5. místě a tak získal alespoň dostatek bodů pro tým.
Mezi nebodovanými v této skupině se ukázal Lubomír Januška a dokončil, jak je u něj již pomalu zvykem, bez SR na 20. pozici, ale se svým výkonem nebyl spokojen a navíc jeho konto tížila podivná penalizace z RZ Bergheim.

Celkově tým Anvel racing team posunul opět svůj nejlepší bodový zisk na 204 bodů a poprvé překročil hranici 200 bodů.