"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

TR 2011 - ANVEL Rally

13. října 2011 v 11:58 | Červ |  Novinky
2. podnikem Team rally 2011 byla soutěž pořádaná naším týmem - Anvel rally. Na přípravě závodu se podílel největší měrou Majkl Vaňhara, který spolu s Filipem Červenkou byl hlavním tvořitelem textur. Na texturách se dále také podílel Gába Michálek a většinovou část skladby tratě zase připravil Vladimír Barvík. Na soutěžící jsme připravili opravdu náročnou soutěž čítající maximální možný počet 26 RZ na Japonských a Britských tratích za proměnlivého počasí.


A jak se tedy dařilo domácímu týmu na těchto tratích? Pomohlo to některým jezdcům?

WRC

Tato skupina byla pro tým asi největším zklamáním. Ani ne tak kvůli jezdcům jako spíš technice. Martin Kožíšek havaroval 4 RZ před cílem, když dle jeho slov došlo k nepředvídatelnému chování vozu. Možná, že byl v koleji, která Martina nasměřovala přímo do stromu ukryt kámen. To Renda byl ještě před předposlední RZ na krásném 4. místě, ale pak přišel pád hry a Renda se tak z výsledků vytratil úplně.


S 2000

Komu domácí soutěž vyloženě sedla byl Filip Červenka. Trpělivým, vyrovnaným a spolehlivým výkonem se v náročných podmínkách škrábal stále výš a těžil zejména z chyb soupeřů. Po poslední RZ mu patří nepopulární "brambora", ale je to Filipův zatím nejlepší výsledek v TR, takže tým může být spokojen.
Honza Klimecký bohužel tolik štěstí neměl a prakticky celý závod strávil v SR.
V první etapě se zde ukázal i Martin Hudec, který je novým objevem týmu (byl spíše přemluven při skutečných závodech :D ). Martin se na tratích RBR musí ještě trošku zabydlet a tak není divu, že v tak náročných podmínkách nedokončil.


N4

V této skupině měl tým Anvel velké želízko v ohni - Adama Barvíka, který od začátku ukazoval svou rychlost, ale v závěru soutěže se přes něj přehnal jako vítr Lukáš Útrata. Ten však na pár RZ před koncem trafil strom a poškodil tak vůz. Do cíle se sice dostal, ale na poslední RZ se na 1. místo vrátil náš Adam.
Gába Michálek, jako druhý nominovaný, ukončil své působení v SR již v první etapě.
Mezi jezdci bez nominace se zde představil Kuba Navrátil, ale ani jemu v těžkých podmínkách nebylo souzeno projet všechny RZ.


A8

V A8 se pro letošní sezónu rozhodl řádit Láďa Barvík a zatím se mu to daří. V domácí soutěži si udržoval poměrně pohodový odstup a získal tak své premiérové vítězství v této skupině.
Záda mu kryl Peťa Šimčík, ale ten také náročné podmínky nepřežil. I tak ale pár bodů týmu připsal.


S1600

V této skupině to po první etapě vypadalo na bratrovražedný souboj mezi jezdci Anvelu, když je dělila pouhá vteřina. Ve druhé etapě se již více projevily zkušenosti Honzy Hejtmánka, který tak vybojoval nádherné 3. místo v těsném souboji s Fryštenským.
Michal Vaňhara se však nenechal příliš zastínit a získal rovněž cenné body za 7. pozici.
No a na závěr nesmíme zapomenout ani na nebodujícího Lubu Janušku, který dokázal v náročných podmínkách dojet až na cílovou rampu.

Myslím, že jsme si tuto soutěž ušili opravdu dobře. Škoda jen, že někteří měli smůlu na techniku a jiní se nedokázali vypořádat s podmínkami. I tak jsme získalo zatím největší bodový příděl v historii Anvelu v TR. Při tvorbě soutěže jsme se mnohému přiučili a myslím, že se nám povedlo i známé tratě oživit. Je nám jen líto jedné drobné chybky při tvorbě textur, která vznikla zřejmě při přenose na flash disk. Tak snad dokáže i příští rok získat pořadatelství soutěže a připravit podobnou soutěž.

V týmové soutěži je Anvel na 6. pozici s 374 body. Ale soutěž teprve začíná, takže lze očekávat, že se již brzdy může pořadí změnit a to třeba již příště při Generation rally.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama