"Raději holub v hrsti, než-li kára na střeše."

FUSION rally 2011 (7. závod TR)

26. ledna 2012 v 11:57 | Červ |  Novinky
Velká chyba postihla tým Anvelu v 7. závodě Team rally. Tým zapomněl kompletně nanominovat a mezi nominovanými jezdci tak byli pouze René Dohnal, oba Barvíci, Michal Vaňhara, Filip Červenka a Honza Klimecký. A tak tito jezdci čelili velkému tlaku a nutnosti dovést alespoň nějaký bod a odvrátit tak co možná nejvíce případný nevýhodný vývoj celého šampionátu.


WRC

Renda Dohnal se toho zhostil na výbornou a získal skvělou třetí pozici. Zde může však tým velmi mrzet nenanominování Martina Kožíška, který opět nezklamal a dovezl vynikající 4. příčku.


S2000

Filip Červenka se toho ujal nanejvíš zoodpovedně a dovezl nakonec 9. příčku, i když zejména v 1. etapě se potýkal s nenatrénovaností tratě, ale nenechal se vyprovokovat ani Kubou Navrátilem, který podal vynikající výkon a hlasitě si řekl o možnost nominace 12. místem a dokonce část soutěže se pohyboval i před Filipem.
Honza Klimecký bohužel tolik štěstí neměl a havaroval na jeho oblíbených RZ a ani druhou etapu nedokončil.


N4

Adam Barvík nezklamal a opět zvítežil a to s náskokem necelých 2 vteřin. Milan nedokončil bez SR (nenominován).


A8

Vladimír také dělal co mohl a soutěž dokončil na 2. místě jen necelých 5 vteřin za vítězem Kunclem.


S1600

Michal Vaňhara byl další, kdo neunesl tlak, který si mimochem na sebe sám vytvořil, a ve druhé etapě zakončil soutěž v SR. Honza Hejtmánek dokonce po první etapě ukořilstil prvenství v S1600, ale ve druhé zřejmě i přemírou motivace a nesvázanosti taktikou havaroval.


Ve finále z toho bylo 158 bodů, což by se dalo ještě s množstvím nominovaných považovat za úspěch, ale Anvel se tak zřejmě připravil o boje minimálně o prvenství. Je otázkou, jak tým na nastalou situaci zareaguje a zda ho to dokáže semknout a případně vymrštit k lepším výkonům. Minimálně bych připomněl, že nominaci by si měl každý hlídat a manažer by mohl přihlašovat jezdce hromadně, alespoň ty s nominací. Auto si pak každý může překontrolovat či změnit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama